Sportowy rok szkolny 2016/2017 dawno już za nami, więc warto dokonać podsumowania. Tym razem nasza szkoła wypadła z „pudła” zajmując ostatecznie 4 miejsce w generalce, ale warto zauważyć, że w czołowej szóstce znalazły się aż 3 szkoły z gminy Teresin!!!

Wszystkim młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w nowym roku szkolnym 🙂

_______

Złoto tenisistek stołowych

We wtorek 07.11.2017r. w Budkach Piaseckich odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Po eliminacjach grupowych do dalszego szczebla rozgrywek zakwalifikowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Teresinie. Pokonanie SP Budki Piaseckie pozwalało myśleć o dobrym wyniku na zmaganiach powiatowych. I tak też się stało, drużyna w składzie Karolina Zdanowska, Julia Szmidt, Nadia Ambroziak, wywalczyła pierwsze miejsce w powiatowym turnieju finałowym.
Brawo dziewczyny i trzymamy kciuki na zawodach międzypowiatowych.

_______

O punkt od pucharu.. i to dwukrotnie!

O sporym pechu mogą mówić uczennice i uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Teresine na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.
Po udanych gminnych eliminacjach i pokonaniu Szkoły Podstawowej w Paprotni, przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu powiatowym. 24 października 2017 r. w Kozłowie Biskupim grały dziewczęta a 27 października 2017 r. w Sochaczewie rywalizowali chłopcy. W obydwu przypadkach naszym reprezentantom nie udało się pokonać SP 4 Sochaczew a w meczach finałowych przegrali tylko 1 punktem.
Kozłów Biskupi, 24 października 2017 r.

Grupa A
Gmina Teresin – SP Teresin
Gmina Brochów – SP Brochów
Gmina Iłów – SP Iłów

Grupa B
Gmina Sochaczew – SP Żuków
Gmina miasto Sochaczew – SP nr 4 Sochaczew
Gmina Nowa Sucha – SP Kozłów Biskupi

SP Teresin – SP Iłów 11:0
SP Żuków – SP Kozłów Biskupi 16:4
SP Brochów – SP Iłów 4:6
SP nr 4 Sochaczew – SP Kozłów Biskupi 16:2
SP Teresin – SP Brochów 8:2
SP Żuków – SP nr 4 Sochaczew 2:16

A1 – B1 SP Teresin – SP nr 4 Sochaczew 4:5
A2 – B1 SP Iłów – SP Żuków 6:9

Kolejność turnieju
1. Szkoła Podstawowa nr 4 Sochaczew 8 pkt. awans
2. Szkoła Podstawowa Teresin 6 pkt.
3-4 Szkoła Podstawowa Iłów 4 pkt.
Szkoła Podstawowa Żuków 4 pkt.
5-6 Szkoła Podstawowa Brochów 2 pkt.
Szkoła Podstawowa Kozłów Biskupi 2 pkt.

SP Teresin (dziewczęta): Bogucka Karolina, Chojnacka Maja, Kołodziejczyk Joanna, Trzcińska Gabriela, Ambroziak Nadia, Turuk Maria, Zdanowska Karolina, Kamionka Katarzyna, Szmidt Julia, Kuźmińska Wiktoria, Chwesiuk Anna, Razum Patrycja.

Chłopcy mierzyli się z tymi samymi rywalami. Wygrali z Brochowem 9:2 i z Iłowem 12:2. A w wielkim finale znów graliśmy z SP 4 Sochaczew. Wynik 6:5 dla Sochaczewa mówi sam za siebie.

SP Teresin (chłopcy): Kamiński Kamil, Pietrzak Kacper, Izak Mikołaj, Jarzębowski Bartłomiej, Węsek Łukasz, Gadziała Karol, Górnicki Jakub, Radwański Bartosz, Białkowski Maciej, Dmoch Jan, Stańkowski Tobiasz, Makowiecki Bartosz.
Więcej o turnieju chłopców wkrótce…