Turniej Mini Piłki Ręcznej z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości

8 lutego gościliśmy na turnieju w Michałowicach z okazji obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Była to doskonała okazja, żeby trochę się rozegrać po feryjnej przerwie, a także sprawdzić nowych zawodników, powoli wchodzących do pierwszego zespołu.
W mocno obsadzonym turnieju, w który spotkały się czołowe zespołu z naszego międzypowiatu, reprezentacja SP Teresin złożona z zawodników UKS Aktimax zajęła bardzo dobre drugie miejsce.
A Maciej Białkowski został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Gratulujemy!!!
Poniżej harmonogram gier i wyniki meczów w poszczególnych grupach.
Grupa A
1. Michałowice 1
2. Rusiec
3. Podkowa Leśna

Grupa B
1. Michałowice 2
2. Teresin
3. Jaktorów

Michałowice – Podkowa Leśna 9:2
Michałowice 2 – Jaktorów 2:9
Michałowice – Rusiec 9:1
Michałowice 2 – Teresin 5:10
Rusiec – Podkowa Leśna 1:12
Teresin – Jaktorów 7:6
mecz o V miejsce
Michałowice 2 – Rusiec 2:9
mecz o III miejsce
Podkowa Leśna – Jaktorów
mecz o I miejsce
Michałowice 1 – Teresin 11:5

Skład drużyny z Teresina:
Białkowski Maciej, Bryński Wojciech, Dąbrowski Bartosz, Jarosiński Kacper, Kamiński Dominik, Kamiński Kamil, Makowiecki Bartosz, Paluch Kamil, Pietrzak Kacper, Stańkowski Tobiasz.
Trener: Maciej Starus

Złoto na Euro Powiecie 2017

13 grudnia 2017 r. w Sochaczewie odbyła się kolejna edycja turnieju piłki nożnej „Rewanż za Euro Powiat o puchar starosty sochaczewskiego”.
W turnieju udział wzięło 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu sochaczewskiego. Skład drużyny mogli tworzyć zarówno chłopcy jak i dziewczęta z danej szkoły z rocznika 2007 i młodsi.
Początek rywalizacji nie zwiastował , że uczniowie SP Teresin osiągną aż taki sukces.
Po przegranym pierwszym meczu z SP 3 Sochaczew 1:2, wysoko wygraliśmy z SP Brochów 4:0.
Przeciwnicy grali dla nas i Brochów pokonał Sochaczew. Do ćwierćfinału awansowaliśmy więc z pierwszego miejsca w grupie. Tam pokonaliśmy SP Rybno 1:0, w półfinale po bezbramkowym remisie SP 4 Sochaczew, lepsi byliśmy w rzutach karnych i wygraliśmy 2:1.

Nadszedł czas na wielki finał, oprawa jak na Euro, doping, muzyka sędzia wyprowadza drużyny na środek boiska , przywitanie i zaczęło się Teresin kontra Kozłów Biskupi. Emocji nie brakowało do samego końca, prowadziliśmy 1:0, by w samej końcówce meczu stracić bramkę na 1:1. I znów rzuty karne, na szczęcie dla nas scenariusz taki sam jak w półfinale i to my cieszymy się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Później nadszedł czas na wyróżnienia indywidualne i nagrody drużynowe, oraz chwila dla fotoreporterów 🙂
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol Gadziała, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny Filip Mikołajczyk.

Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali: Wiktor Pietruszka, Karol Gadziała (6 bramek), Filip Mikołajczyk (1 bramka), Piotr Błaszczyk, Braian Kowalski, Kacper Jarosiński, Piotr Starus, Michał Nowak, Adrian Kowalski, Paweł Woźniak, trener Krystian Krawczyk.

_______

Sportowy rok szkolny 2016/2017 dawno już za nami, więc warto dokonać podsumowania. Tym razem nasza szkoła wypadła z „pudła” zajmując ostatecznie 4 miejsce w generalce, ale warto zauważyć, że w czołowej szóstce znalazły się aż 3 szkoły z gminy Teresin!!!

Wszystkim młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów w nowym roku szkolnym 🙂

Złoto tenisistek stołowych

We wtorek 07.11.2017r. w Budkach Piaseckich odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Po eliminacjach grupowych do dalszego szczebla rozgrywek zakwalifikowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Teresinie. Pokonanie SP Budki Piaseckie pozwalało myśleć o dobrym wyniku na zmaganiach powiatowych. I tak też się stało, drużyna w składzie Karolina Zdanowska, Julia Szmidt, Nadia Ambroziak, wywalczyła pierwsze miejsce w powiatowym turnieju finałowym.
Brawo dziewczyny i trzymamy kciuki na zawodach międzypowiatowych.

_______

O punkt od pucharu.. i to dwukrotnie!

O sporym pechu mogą mówić uczennice i uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Teresine na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.
Po udanych gminnych eliminacjach i pokonaniu Szkoły Podstawowej w Paprotni, przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu powiatowym. 24 października 2017 r. w Kozłowie Biskupim grały dziewczęta a 27 października 2017 r. w Sochaczewie rywalizowali chłopcy. W obydwu przypadkach naszym reprezentantom nie udało się pokonać SP 4 Sochaczew a w meczach finałowych przegrali tylko 1 punktem.
Kozłów Biskupi, 24 października 2017 r.

Grupa A
Gmina Teresin – SP Teresin
Gmina Brochów – SP Brochów
Gmina Iłów – SP Iłów

Grupa B
Gmina Sochaczew – SP Żuków
Gmina miasto Sochaczew – SP nr 4 Sochaczew
Gmina Nowa Sucha – SP Kozłów Biskupi

SP Teresin – SP Iłów 11:0
SP Żuków – SP Kozłów Biskupi 16:4
SP Brochów – SP Iłów 4:6
SP nr 4 Sochaczew – SP Kozłów Biskupi 16:2
SP Teresin – SP Brochów 8:2
SP Żuków – SP nr 4 Sochaczew 2:16

A1 – B1 SP Teresin – SP nr 4 Sochaczew 4:5
A2 – B1 SP Iłów – SP Żuków 6:9

Kolejność turnieju
1. Szkoła Podstawowa nr 4 Sochaczew 8 pkt. awans
2. Szkoła Podstawowa Teresin 6 pkt.
3-4 Szkoła Podstawowa Iłów 4 pkt.
Szkoła Podstawowa Żuków 4 pkt.
5-6 Szkoła Podstawowa Brochów 2 pkt.
Szkoła Podstawowa Kozłów Biskupi 2 pkt.

SP Teresin (dziewczęta): Bogucka Karolina, Chojnacka Maja, Kołodziejczyk Joanna, Trzcińska Gabriela, Ambroziak Nadia, Turuk Maria, Zdanowska Karolina, Kamionka Katarzyna, Szmidt Julia, Kuźmińska Wiktoria, Chwesiuk Anna, Razum Patrycja.

Chłopcy mierzyli się z tymi samymi rywalami. Wygrali z Brochowem 9:2 i z Iłowem 12:2. A w wielkim finale znów graliśmy z SP 4 Sochaczew. Wynik 6:5 dla Sochaczewa mówi sam za siebie.

SP Teresin (chłopcy): Kamiński Kamil, Pietrzak Kacper, Izak Mikołaj, Jarzębowski Bartłomiej, Węsek Łukasz, Gadziała Karol, Górnicki Jakub, Radwański Bartosz, Białkowski Maciej, Dmoch Jan, Stańkowski Tobiasz, Makowiecki Bartosz.
Więcej o turnieju chłopców wkrótce…